O nas

Pilska Sekcja Aikido TKKF – Piast powstała w 1978 roku i jest jedną z najstarszych sekcji Aikido
w Polsce.

Sekcja organizację wielu obozów, staży i seminariów Aikido o zasięgu regionalnym, krajowym, jak również międzynarodowym. Od wielu lat Sekcja Aikido w Pile ma przyjemność gościć wielu mistrzów Aikido, zarówno z terenów Europy, jak również z Japonii. Z Pilskiej Sekcji Aikido TKKF – Piast wywodzą się miedzy innymi: Dariusz Sepioł, 3 dan oraz Leszek Czapiewski, 3 dan.

Aikido jest uniwersalne – ograniczenia wiekowe, płciowe, a nawet zdrowotne, nie mają tu praktycznie miejsca.

Wszyscy ćwiczący w Sekcji z powodzeniem rozwijają swoją pasję bez względu na wiek, ponieważ zajęcia dostosowane są do poziomu i możliwości fizycznych uczestników. Zajęcia prowadzi się w grupach dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz dla osób w wieku 50+.

Aikido uprawiane w Pilskiej Sekcji TKKF – Piast to bardzo przyjemny sposób na ćwiczenie ciała i umysłu. To sposób na znaczną poprawę jakości życia: odzyskanie jego radości i równocześnie wyciszenie.

Jednym ze współzałożycieli Naszej Sekcji jest sensei Piotr Borowski (obecnie 6 dan Aikido).

Obecnie Pilska Sekcja jest członkiem Orgazinizacji Centrum Aikido Aikikai Polska, której prezesem i Dyrektorem Technicznym jest sensei Roman Hoffmann 6 dan. CAA Aikikai Polska  jest organizacją uznawaną przez Hombu Dojo Tokio – Kwaterę Główną Aikido w Tokio.

Od 2000 roku sekcję prowadzi jej wychowanek, sensei Andrzej Kasprowicz, 4 dan.  Pełni on funkcję głównego instruktora Pilskiej Sekcji Aikido TKKF – Piast.

Sensei Andrzej Kasprowicz, 4 DAN

sensei

Jego przygoda z Aikido zaczęła się w 1990 r., początkowo wyłącznie rekreacyjnie, o czym świadczy fakt, że do egzaminu na pierwszy stopień uczniowski podszedł dopiero po dwóch latach treningów.  Mimo iż obecnie posiada stopień mistrzowski 4 DAN nadal najważniejszy jest dla niego trening i możliwość przekazywania zdobytej wiedzy i umiejętności innym.

Na początku treningi Aikido łączył z biegami dystansowymi i treningami karate. Od 1994 r., kiedy Akido zainteresowało go na dobre, zrezygnował z innych pasji i skoncentrował się na treningach Aikido. Zaczął uczestniczyć w szkoleniach z nauczycielami japońskimi i brać udział w obozach Aikido.

W Aikido fascynuje go możliwość nieustannego doskonalenia umiejętności, co zapobiega znużeniu tym stylem walki.

Jego praktyka instruktorska rozpoczęła się w 2000 r., kiedy to ukończył kurs instruktora Aikido i zaczął prowadzić zajęcia w sekcji, której był wychowankiem.